Už Martin na bílém koni…

… už zase přijíždí nám … To jsou slova písně, kterou zpívaly děti na dvoře ZŠ Pastviny. Chtěly tím přivolat svatého Martina. Každý příběh má svůj začátek. Nejdříve se děti ze školní družiny a z mateřské školy v doprovodu rodičů vypravily na lampionový průvod směrem k Dolině. To byl zážitek!

Po návratu na školní dvůr bylo cítit velké očekávání. Písničku zpívaly děti za doprovodu flétniček, houslí a kytary tak, jak si to ve školce a v družině nacvičily. Ze tmy se konečně ozval dusot koňských kopyt. Svatý Martin přijel! Pozdravil všechny děti, popřál jim krásný předvánoční čas a poděkoval jim za oslavu, kterou na jeho počest přichystaly. Závěrem se děti se svými nejbližšími podělily o vynikající martinské rohlíčky, které se svými rodiči doma upekly.

Všem děkujeme za podporu a ohromnou účast. Věříme, že se nám podařilo rozsvítit Komín světýlky dobra a naděje a že si každý domů odnesl radost a krásný zážitek.

Za ŠD a MŠ Pastviny Radka Vondrušková