Abeceda peněz pro druháky na ZŠ a MŠ Pastviny

V průběhu jarních měsíců absolvovaly děti z druhých tříd ucelený program finančního vzdělávání ve spolupráci s Českou spořitelnou Abeceda peněz. Cílem bylo, aby si děti z programu odnesly základní představu o hospodaření jednotlivce a rodiny s penězi.

Děti měly možnost nahlédnout do světa finanční gramotnosti, interaktivní a hravou formou plnily různé úkoly a vyzkoušely si, jak vypadá jeden den „dospěláka v jeho peněžence“.

Setkaly se s pojmy příjmy a výdaje, rodinný rozpočet a spoření. Také virtuálně nakupovaly, manipulovaly s penězi, rozhodovaly, jak s penězi naloží, zda a na co si budou šetřit.

Prošly vstupním kvízem, praktickými úkoly s týmem České spořitelny, dalšími aktivitami s listy Abeceda peněz a na závěr si vyplnily na tabletech také kvíz výstupní, jehož součástí bylo souhrnné zhodnocení pokroku celé třídy.

Program byl pro druháčky zajímavý, netradiční a zcela jistě přínosný 😊.

Za 2. ročníky Mgr. Renata Hriadelová, Mgr. Veronika Doležalová