Exkurze – Praha

Nový školní rok odstartovali naši deváťáci v Praze. Exkurzi žáci zahájili na Vyšehradě, historickém hradišti, hradu a pevnosti, kde z výšky mohli obdivovat naše krásné a velkolepé hlavní město. Na Slavínském hřbitově při kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě si připomínali díla významných osobností a uctívali jejich památku.

Dále pokračovali na Pražský hrad, kde zhlédli výměnu hradních stráží, prošli si všechna nádvoří a navštívili katedrálu svatého Víta a Vladislavský sál.

Zlatou uličkou se přiblížili k centru města. Prošli se po Karlově mostě a dostali se až ke Staroměstskému náměstí, kde právě Pražský orloj odbíjel celou. Poslední zastávkou bylo Václavském náměstí, kde měli žáci i rozchod.

Celou exkurzí nás provázel zkušený průvodce a poutavě nám předával své znalosti. Počasí nám také přálo, možná až moc.