Evropský den jazyků 26. září

Letos jsme se zaměřili na JAZYKOLAMY a ZAJÍMAVOSTI v oblasti jazyků.

Veškeré informace mohly děti najít na vylepených kartičkách s jazykolamy a zajímavostmi o různých jazycích, které byly vyvěšeny ve vestibulu a v patrech naší školy.

Vyvěšené jazykolamy jsme připravili v jazycích, se kterými se mohou děti setkat na naší škole – čeština, angličtina, němčina, španělština a ukrajinština.

Děti na 1. st. zjišťovaly v hodinách anglického jazyka „Jaké zvuky dělají zvířátka v různých jazycích?“, děti na 2. st. se zabývaly jazyky komplexně.

Dále byla připravena soutěž, které se mohly zúčastnit děti 2.- 9. ročníku. Děti vyhledávaly odpovědi na otázky, které pro ně byly připravené ve vestibulu školy. Kategorie byly rozděleny po ročnících.

Vylosovaní šťastlivci byli odměněni také mezinárodně – polskými a ukrajinskými sladkostmi a záložkami do knížek s anglickým textem.