Anglický týden na naší škole

V týdnu od 18. do 22. května se na naší škole uskutečnil tzv. anglický týden.

19 žáků 8. a 9. ročníku mělo možnost 5 vyučovacích hodin denně učit se, poslouchat a mluvit pouze v angličtině s rodilými mluvčími, nadto pokaždé z jiné anglicky mluvící oblasti, což jim umožnilo porovnat lokální odlišnosti „domorodé“ angličtiny.

O zážitky a pocity se s Vámi podělí jedna z účastníků – Magda Babáková z 9.B:

Ve dnech od 18. do 22. května probíhal na naší škole anglický týden. Každý den za námi přišel rodilý mluvčí z nějaké anglicky mluvící země. Hned v pondělí nás navštívil Anthony z Austrálie. V úterý Ashley, ve středu Steve a v pátek Richard ti byli všichni z jiné části USA. A ve čtvrtek byl Matthew z Velké Británie. Každý den jsme hráli nějaké hry v angličtině jako například Městečko Palermo, co by si udělal, nebo Trosečníky. Tento týden jsme poznali, že angličtina má mnoho různých přízvuků, dozvěděli jsme se něco o anglicky mluvících zemích a všichni jsme si to moc užili.