44. ročník Olympiády v českém jazyce

1. 11. 2017 proběhlo v souladu s celostátními propozicemi školní kolo OČJ. V 1. kategorii se soutěže zúčastnili zájemci z 8. a 9. tříd. Všichni žáci museli vyřešit náročné úkoly v mluvnické části a poté napsat slohovou práci na dané téma. Vítěz postupuje do okresního kola.
Výsledková listina:

1. místo: Straková Eliška VIII. B
2. místo: Prokešová Simona IX. B
3. – 4. místo: Honecová Lea VIII. A, Procházková Veronika IX. A

Úspěšnými řešiteli byli:
Javora Antonín (IX. A), Novotný Živan (IX. A), Blahová Gabriela (IX. A), Kalvoda Grigorij (IX. A), Hřibová Kateřina (IX. B), Smetanová Veronika (IX. A), Kiršová Magdaléna (IX. B), Radová Veronika (IX. B), Klučka Martin (IX. B), Vejrostová Aneta (VIII. A), Buják Jan (IX. B), Mudrychová Bára (VIII. A), Strnadová Eva (VIII. A), Kolajta Lukáš (IX. A), Neckařová Martina (VIII. A).

Děkujeme všem zúčastněným za zájem o český jazyk a Elišce Strakové přejeme hodně úspěchů v okresním kole.