Den ve společenském na ZŠ Pastviny

V den, kdy naši učitelé slaví svůj svátek, tedy 28.3. 2023, na naší škole proběhla akce Den ve společenském. Navázala na úspěšnou akci No bag day ze dne 31.1. 2023. Jak už samotný název napovídá, většina žáků, včetně učitelů, vyměnila své obvyklé neformální a sportovní oblečení za společenské. Ve třídách a na chodbách to vypadalo jako na plese. Viděli jsme nepřeberné množství obleků, košil s kravatou nebo motýlkem, u dívek pak spoustu šatů, halenek a sukní. Mohli jsme se přesvědčit, že známá píseň Šaty dělaj člověka je opravdu nadčasová. Vždyť právě společenské oblečení podtrhlo slavnostnost celého dne, kdy se cítíme byt někým dospělejším, uvážlivějším a drobné lumpárny si tak nějak přirozeně odpustíme.
Děkujeme Školnímu parlamentu, paní učitelce Novotné a panu učiteli Jurčíkovi za naplánování celé akce.
Max Maršálek a Dorota Guzi ze 6. ročníku