HRDÝ BUDŽES JDE DO SVĚTA

V pondělí 12. února 2018 se v naší škole konala akce Hrdý Budžes jde do světa, jejíž průběh bych vám rád popsal.

Přeskočil bych tu půlhodinu, kterou jsme sem tam nosili židle, a přešel bych ke chvíli, kdy se všichni dostavili. Kromě žáků a učitelů z naší školy na akci přišli i žáci z Gymnázia P. Křížkovského (i když ti o ni asi velký zájem neměli vzhledem k tomu, jak brzy odešli). Mezi studenty zavítala autorka knihy Hrdý Budžes Irena Dousková, překladatel Melvyn Clark, místostarostka MČ Brno-Komín Kateřina Jarošová, vyučující z obou škol, zástupci nakladatelství Pálava Publishing a společnosti AD Group a.s.

A teď už samozřejmě k průběhu. Hned po nějakém tom obvyklém úvodu nám autorka předčítala první kapitolu knihy a střídala se při tom s překladatelem, který četl její anglickou verzi. Řekl bych, že by bylo lepší, kdyby to bylo naopak, protože takhle jsme textu nejdříve dobře  porozuměli, ale při čtení anglické verze až tak úplně ne.

V druhé (kratší) části kladli účastníci besedy otázky především autorce a překladateli.

Nakonec jsme měli šanci nechat si podepsat již zmíněnou knihu. Naštěstí pro ty, co ji neměli (i já patřím do této větší skupiny), byla možnost si díky firmě AD Group a.s. zdarma odnést anglickou verzi knihy, takže o zážitek z knihy ani o podpisy nikdo nepřišel.

Pokud mohu mluvit za ostatní, já osobně jsem si celou besedu užil a ocenil bych další podobné akce. Brzy sice ze školy odejdu (snad se dostanu na vybrané gymnázium), ale pro ty, co tu zůstávají, by to mohl být skvělý zážitek. Při takových setkáních se vždy něco přiučíme a to se mi líbí.