Mikuláš 2022

Po třech letech jsme znovu obnovili Mikulášskou besídku v plné parádě. Žáci devátých ročníků byli 5. 12. 2022 v pečlivě připravených maskách k nepoznání. Každá třída měla svého moudrého Mikuláše, roztomilé čertíky, několik děsivějších čertů, ale hlavně převažovali milí a krásní andělé. Letošní tři party navštívily všechny třídy na prvním stupni a také několik tříd druhostupňových. V každé třídě Mikuláš otevřel svou knihu hříchů, pečlivě zkontroloval své zápisky a zjistil, že u žáků převažuje dobrota. Našlo se pár dětí, které si nebyly zcela jisté svým dobrým chováním, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Děti byly rády za zpestření dne a za dárečky, které si pro ně připravili jejich třídní učitelé. Všichni si tento den moc užili. Mikuláš slíbil, že na žáky bude dohlížet a příští rok se zase objeví.