Pasování čtenářů na ZŠ Pastviny

Tradičně bývají prvňáčci v měsíci září pasováni na čtenáře a my jsme rádi, že  i letos po dvou letech tato slavnostní událost mohla proběhnout. Při příchodu do  knihovny děti přivítala královna ze země Librárie se svojí princeznou. Dětem tak přímo pohádkově otevřela prostředí čtenářského světa. Samozřejmě nesměla chybět další „královna“, paní starostka Milada Blatná. Společně si povídali o knihách, příbězích, jak se ke knize chovat a jaké typy knih v knihovně najdou. Poté byly děti paní starostkou pasovány na čtenáře. Dostaly šerpu a  drobné dárečky. Po skončení měly možnost si prohlédnout knihovnu, vzít si do  ruky knihu. Tím jsme společně zahájili spolupráci s knihovnou, která bude pokračovat během celého školního roku. Děti odcházely plné dojmů a krásných zážitků. Věříme, že tato událost napomůže malým čtenářům najít zálibu ve čtení knih.

Paní učitelky 1. tříd