Poslední rok na naší škole (2017/2018)

Dne 29. 6. 2018 jsme ukončili vzdělávání na ZŠ a MŠ Pastviny, a proto nám dovolte napsat pár vět o našem závěrečném ročníku.

4. září jsme nastoupili do deváté třídy s vědomím, že tento rok otestuje naše znalosti a určí nám cestu do budoucna. Přijímačky nás jako hrozivý strašák provázely až do 12. a 16. dubna, kdy jsme plni strachu zasedli do lavic a otevřeli přijímací testy. V následujících týdnech jsme už jen nervózně očekávali výsledky. Pár týdnů napětí, očekávání… nakonec jsme se všichni dostali na vybranou školu.

Během posledního ročníku jsme absolvovali několik úžasných výletů. Začalo to naším proslulým kurzem v Herlíkovicích, na kterém jsme opět prokázali, jak výbornými jsme lyžaři. Po přijímačkách jsme si udělali výlet do Osvětimi, abychom se poučili z minulosti a neopakovali chyby našich předků.

Předposlední týden v květnu se někteří z nás účastnili zájezdu do Londýna, kde navštívili památky jako Tower of London, Big Ben, Buckingham Palace a mnohé jiné.

Týden poté jsme odjeli na vodácký kurz po řece Moravě, po kterém nikdo nezůstal suchý a každý si domů dovezl minimálně pět brouků nebo pavouků.

A na závěr jsme měli možnost na týdenní akci English Week mluvit s rodilými mluvčími, dozvědět se něco o jiných zemích a současně se skvěle pobavit.

Školní rok 2017/2018 jsme zakončili závěrečnými prezentacemi, které dopadly na výbornou.

Tímto bychom se s vámi chtěli rozloučit, poděkovat za vše a popřát mnoho zdaru budoucím deváťákům u přijímaček.

Za deváťáky ve školním roce 2017/2018 Kristýna Vychodilová a Magdaléna Kiršová