Škola nanečisto pro budoucí prvňáčky

V dubnu proběhl na naší základní škole Zápis dětí do prvních tříd. Přijatým dětem byla nabídnuta možnost vyzkoušet si, jak to bude probíhat ve škole, až se stanou prvňáčky. Ve dvou květnových odpoledních setkáních si paní učitelky vyzvedly budoucí školáčky před školou a zavedly je do jejich budoucích tříd. Škola nanečisto mohla začít…

Děti se seznamovaly, zpívaly, tleskaly, opakovaly si barvy a geometrické tvary, naučily se nové básničky, uvolňovaly si ruku a vyplňovaly první školní pracovní listy. Vyzkoušely si také první sezení v lavici, trénovaly trpělivost, pozornost a naslouchání.

Obě setkání se vydařila, děti odcházely s úsměvem a my jim přejeme, ať se jim ve škole daří, jsou úspěšné a spokojené.

Mgr. Veronika Doležalová, Mgr. Renata Hriadelová