Slavnostní zahájení školního roku 2016/2017

Čtvrtek 1. září byl v naší městské části Brno Komín slavnostním dnem hlavně pro nové žáky prvních tříd. Do naší základní školy jich v letošním školním roce nastoupilo do tří běžných tříd a jedné Montessori celkem 96. K jejich významnému životnímu kroku, zahájení povinné školní docházky, jim hodně štěstí a úspěchů přišli popřát vedle rodičů, prarodičů a vedení školy také zástupci ÚMČ Brno Komín – starostka obce paní Milada Blatná a paní místostarostka Kateřina Jarošová. Z magistrátu MB nás navštívil náměstek primátora pro oblast rozvoje města pan Martin Ander. Hosté připomněli přítomným rodičům a prarodičům význam vzdělání pro život a jejich důležitou a nezastupitelnou úlohu – provázet své dítě na této cestě za poznáním. Poukázali rovněž na to, že naše základní škola je jednou z největších v městě Brně, vykazuje velmi dobré výsledky ve vzdělávání žáků, ale především se, jako jedna z mála, nachází ve výjimečně krásném a ničím nerušeném prostředí. Popřejme tedy nejen novým prvňáčkům, ale všem našim školákům, ať se v ní cítí dobře, bezpečně a rádi se do ní vrací.
Na závěr bychom rádi poděkovali vedení radnice v Komíně a magistrátu města Brna za podporu a za snahu vytvořit dětem ve spolupráci s vedením školy podnětné prostředí, ve kterém se budou úspěšně vzdělávat.